کورالی های عزیز، تمام سفارشات ثبت شده، در روز پنجشنبه 13 بهمن توسط پست پیشتاز ارسال میگردند و کد پیگیری توسط شرکت پست برای شما پیامک می شود.

( لطفا فیلترشکن خود را قطع کنید )

خدمات مشتریان

رویه‌های ارسال سفارشات

* کلیه سفارش‌ها در روزهای فرد ارسال می‌شوند و برای ارسال کالا در روز مورد نظر تا یک روز قبل ( تا ساعت ۱۶ ) فرصت ثبت سفارش دارید.

* کد پیگیری مرسوله پستی برای شما پیامک می شود.

* جهت پیگیری مرسوله پستی خود می‌توانید به نشانی tracking.post.ir مراجعه نمایید. 

ارسال در تهران به دو صورت انجام می‌گیرد:
1.پیک کورال (با هزینه 20 هزار تومان) و در روزهای فرد ساعت 12 الی 18 

2.برای مناطق “16،18،19،20،21،22” و همچنین محله‌های “مشیریه، کیانشهر، شهرری و دولت آباد” توسط پشت پیشتاز (با هزینه 20 هزارتومان) ارسال می‌گردد 

ارسال سفارشات بوسیله پست پیشتاز ( با هزینه 20 هزار تومان ) می‌باشد که بر اساس زمانبندی اداره پست، بین 1 الی 10 روز کاری از زمان ارسال به دست شما خواهد رسید.
* کد پیگیری مرسوله پستی برای شما پیامک می شود.

* جهت پیگیری مرسوله پستی خود می‌توانید به نشانی tracking.post.ir مراجعه نمایید. 

*سفارش تهران: درصورتی که در روز مذکور و ساعت اعلام شده در محل نباشید بسته شما برگشت خورده و ارسال مجدد منوط به پرداخت مجدد هزینه پیک می‌باشد.

*سفارش شهرستان: در صورت مراجعه پست و برگشت بسته،  شما میتوانید با داشتن کد پیگیری به ناحیه پستی اعلام شده در سایت پست مراجعه و بسته را تحویل بگیرید و در صورت برگشت بسته به مبدا، با پرداخت مجدد هزینه پست بسته برای شما ارسال می شود.

مرجوعی

*در صورتی که کالا در فرآیند ارسال خراب شده یا مشکلی داشته باشد، حداکثر تا ۷ روز بعد از دریافت بسته به پیج کورال دایرکت دهید و مشکل را گزارش و عکس خرابی یا مشکل را ارسال نمایید تا مجدد برای شما ارسال شود.

*به دلیل رعایت موارد بهداشتی جهت حفظ سلامتی شما عزیزان و همچنین مقررات بهداشتی، امکان انصراف از خرید و بازگشت کالای تحویل داده شده به دلایل سلیقه‌ای وجود ندارد.

*توجه کنید برای هر یک از کالاها در سایت، اطلاعاتی از قبیل نام، عکس و ویژگیها عنوان شده است. بنابراین قبل از خرید تمامی موارد را چک نمایید تا از خرید خود مطمئن باشید.